The Kristyna M. Driehaus Foundation

Regina's Hope Medical Program

Application Instructions – Summer 2007

Tento studijní program je již třetím rokem organizován naší fakultou a je určen pro české studenty medicíny, kteří úspěšně dokončili 4. ročník, mají zájem se zdokonalit v dětské hematologii-onkologii, umí plynně anglicky a mají vstupní vízum do USA.

• Zájemci musí kompletně vyplnit přihlášku, resp. dotazník (dostupný na fakultních webových stránkách nebo na adrese www.thekmdfoundation.org/reginashope.html).
  • Žádost o stipendijní pobyt je třeba doložit 2 odbornými referencemi od oborově příslušného učitele (prof. MUDr. J. Starý, DrSc.) a dalšího učitele fakulty. Doporučující dopis musí být napsán v angličtině a opatřen e-mailovou adresou doporučujícího učitele fakulty.
  • Přihlášky ke stipendijnímu pobytu o prázdninách 2007 je třeba odeslat na níže uvedenou adresu do 28. 2. 2007.
  • Zaslané přihlášky budou posouzeny vedením Nadace a 5 až 10 nejlepších uchazečů bude pozváno k pohovoru se zástupcem Nadace, který proběhne v Praze. Do 20. dubna 2007 budou vybráni jeden až dva nejlepší uchazeči.
  • Vybraní studenti se musí následně zaregistrovat podle požadavků Northwestern University Medical School, tj. zaslat akademický transkript a děkanem potvrzený statut studenta UK 2. LF.
  • Studijní program bude stejný jako pro ostatní studenty medicíny na Univerzitě. Naši studenti tak budou mít příležitost účastnit se všech forem studia a akademických aktivit jako ostatní studenti. Studijní pobyt tak bude trvat kolem 6 týdnů.

Kontaktní adresa:
The Kristyna M. Driehaus Foundation
RHMP Application
1838 North Lincoln Park West
Chicago, IL., 60614, U.S.A
Phone: (001) 312-335-1916   Fax: (001) 312-335-1926
e-mail: @email
Event. dotazy (i v češtině) možno zasílat paní Ditě Brož na adresu: @email

Informace pro zájemce o prázdninovou stáž 2007 na Northwestern University (Chicago), se zaměřením na dětskou hematologii/onkologii, pořádanou UK 2. LF a „The Kristyna M. Driehaus Foundation“

V letošním roce zástupci Nadace vyberou na základě zaslaných přihlášek 3–5 studentů, kteří budou pozváni k ústnímu pohovoru.
Rádi by touto formou blíže poznali jednotlivé uchazeče o stáž, pohovořili s nimi o představách o náplni studia a ověřili si jejich jazykové schopnosti.
Pohovory by se měly uskutečnit v týdnu od 19. do 23. března 2007.

doc. MUDr. P. Zoban, CSc.
proděkan pro studium klinických oborů

anglická verze

Vytvořeno: 16. 1. 2007 / Upraveno: 19. 2. 2019 / Administrátor 2. LF UK