Usnesení 87. zasedání Pléna České konference rektorů

Praha, 7.–8. 9. 2006

Plénum České konference rektorů (ČKR) přijalo na svém 87. zasedání následující usnesení:

1. ČKR oceňuje dialog mezi místopředsedou vlády, ministryní školství, mládeže a tělovýchovy a ČKR zahájený bezprostředně po jmenování vlády.
  2. ČKR žádá Vládu ČR a Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR, aby bylo v rozpočtu na rok 2007 zajištěno efektivní fungování vysokých škol včetně financování dohodnutého nárůstu počtu studentů, schválených sociálních stipendií studentům, financování přípravy projektů evropských strukturálních fondů a řešení již vyhlášených programů výzkumu a vývoje.
  3. ČKR se znepokojením sleduje ohrožení čerpání prostředků evropských strukturálních fondů pro období 2007–2013 způsobené zpožděním přípravy většiny operačních programů ze strany státní administrativy.
  4. ČKR považuje za nezbytné připravit co nejrychleji úpravy daňových zákonů tak, aby motivovaly soukromé subjekty ke spolupráci s vysokými školami a k investicím do vysokých škol v oblasti vzdělávání, výzkumu, vývoje a umělecké tvůrčí činnosti.
  5. ČKR žádá, aby náklady řešení projektů evropských fondů byly pro vysoké školy osvobozeny od povinnosti platit DPH.
  6. ČKR znovu upozorňuje, že složení Rady pro výzkum a vývoj by mělo více odrážet význam vysokých škol v oblasti výzkumu a vývoje a žádá o zvýšení počtu zástupců vysokých škol v Radě pro výzkum a vývoj.

Za Českou konferenci rektorů
prof. Ing. Petr Sáha, CSc.
předseda

Vytvořeno: 12. 9. 2006 / Upraveno: 28. 11. 2018 / Administrátor 2. LF UK