Veřejná soutěž IGA MZČR 2011

Ministerstvo zdravotnictví (dále jen MZ) vypisuje v souladu se zákonem č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací z veřejných prostředků a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací), ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon),

Jednostupňovou V E Ř E J N O U   S O U T Ě Ž

o účelovou podporu Interní grantové agentury Ministerstva zdravotnictví (dále jen IGA MZ) na řešení projektů zdravotnického výzkumu a vývoje naplňujících vyhlášený

Resortní program výzkumu a vývoje – MZ III. na léta 2010–2015

s předpokládaným termínem zahájení řešení vybraných projektů červen 2011 (s ohledem na skutečné datum podpisu smluv) a ukončením řešení nejpozději do 31. 12. 2015.

• TERMÍN odevzdání přihlášek na Grantové odd. UK 2. LF končí 6. 9. 2010. Přihlášky se odevzdávají v českém jazyce (1 originál + 1 kopie) a v jazyce anglickém (1 originál + 1 kopie) a 1x na CD nebo DVD.
  • Navrhovatel, pokud není třeba povolení či ohlášení SÚKL k projektu, odevzdá spolu s přihláškou projektu podepsané čestné prohlášení (i za případné spolupříjemce), že povolení SÚKL není třeba. Jinak bude projekt zaslán k vyjádření na SÚKL.
  • V případě, že se v projektu počítá s experimentální prací se zvířaty, navrhovatel musí přiložit i schválený projekt pokusů (komise – kontakt – Mgr. Hlavička, MUDr. Maxová)
  • Pokud navrhovatel žádá po fakultě finanční spoluúčast (např. u nákupu investice apod.), musí podat prostřednictvím Grantového odd. žádost o finanční spoluúčast na projektu (spolu s anotací projektu a finanční rozvahou) do kolegia děkana. Tato žádost se odevzdává cca 1 týden před termínem odevzdání přihlášky na Grantové odd. fakulty.
  • Pokud bude navrhovatel potřebovat k projektu povolení nakládání s geneticky modifikovanými organismy – konkrétní informace viz MUDr. J. Madžo, doc. MUDr. J. Zuna (KDHO)
  • Pokud se budou grantu účastnit s UK 2. LF i spolupříjemci (jiné organizace), je třeba za ně dodat IGOU požadované dokumenty – přílohy za organizaci (neplatí v případě FN v Motole).

Kompletní text vyhlášení, PRAVIDLA a FORMULÁŘE najdete na

Formulář pro UCHAZEČE UK 2. LF s předvyplněnou stranou A najdete zde.

Formulář pro SPOLUUCHAZEČE UK 2. LF s předvyplněnou stranou A najdete zde.

Kritéria odborného hodnocení Žádostí jsou:

1. vědecká/výzkumná kvalita projektu, resp. jeho význam pro zdravotnictví včetně odborné úrovně a aktuálnosti navrženého projektu,
  2. odborná úroveň základního řešitelského týmu,
  3. připravenost/vybavenost pracoviště uchazeče/příjemce k řešení,
  4. důraz na podporu vědy a výzkumu na daném pracovišti do budoucna – včetně např. zapojení mladých vědců do řešitelských týmů.
Vytvořeno: 26. 5. 2010 / Upraveno: 7. 2. 2019 / Mgr. Gabriela Hlaváčová