VI. česko-slovenská konference – Kvalitativní přístup a metody ve vědách o člověku

Katedra psychologie, Filozofická fakulta, UP v Olomouci a Centrum adiktologie Psychiatrické kliniky, 1. lékařská fakulta, UK pořádají VI. česko-slovenskou konferenci – Kvalitativní přístup a metody ve vědách o člověku, tento rok s podtitulem: „Analýza a interpretace kvalitativních dat“.

Místo konání:
Umělecké centrum – „Konvikt“, Univerzita Palackého v Olomouci
Univerzitní 3, Olomouc
Termín konání: 15.–16. ledna 2007

Zaměření konference
Konference navazuje na předchozí ročníky pořádané v letech 1999 až 2006 v Brně, Olomouci a Praze. Během již šestého společného setkání, jak už napovídá podtitul, bychom se s vámi rádi hlouběji zamysleli nad procesem analýzy dat získávaných pomocí kvalitativních metod. Tato stále spíše individuální, nespoutaná a možná trochu i intimní badatelská činnost zatím úspěšně odolává přesnějšímu metodickému ukotvení. Je to důvod proč nás „kvalitativa“ baví nebo nás to v poznávání brzdí? Očekáváme, že právě tradičně interdisciplinární diskuse nad přednesenými příspěvky přinese mnoho inspirace, podnětů i poučení pro další výzkumy. Uvítáme příspěvky a referáty z aktuálně probíhajících psychologických, sociologických, pedagogických, filozofických či antropologických projektů, kritickou revizi již publikovaných studií, stejně jako i teoretické úvahy nad procesem analýzy kvalitativních dat, jejich interpretace či následného zavádění výsledků do praxe.
Další možnou tématickou skupinu pro přihlašování příspěvků tvoří aplikace kvalitativního přístupu a metod v oblastech:

• narativního přístupu,
  • klinického výzkumu,
  • sociologického výzkumu,
  • výzkumu v rámci pomáhajících profesích,
  • výzkum v oblasti pedagogiky, speciální pedagogiky a výchovy,
  • adiktologického výzkumu a obecně výzkumu rizikového chování.

Jedním z cílů konference v těchto tématických oblastech je fundovaná reflexe kvalitativního přístupu a jeho aplikací, včetně ukázek konkrétních empirických studií. Konference je akreditována Asociací klinických psychologů ČR.
Další informace http://www.adiktologie.cz/articles.php?l=cz&cid=57&iid=727&acc=enb

Vytvořeno: 3. 1. 2007 / Upraveno: 3. 1. 2019 / Administrátor 2. LF UK