Chceme pokračovat ve vítězném tažení

Štítky

Kapitána plaveckého týmu 2.  lékařské fakulty Jakuba Tomáše, studenta 2. ročníku všeobecného lékařství, vyzpovídal Daniel Slovák, rovněž student 2. ročníku.

31. ročník Memoriálu PhDr. Miroslava Bubníka. Pohár 17. listopadu v plaveckých
štafetách – 1. místo

Čo ťa priviedlo do tímu, Kubo?
Najviac ma motivovala radosť zo športu, ktorý robím už odmalička, oddych od učenia, prečistenie hlavy od ton informácií zo školy, a v neposlednom rade nutnosť plnenia výukových blokov TV. Nechcel som sa vzdať plávania, tak som sa rozhodol, že sa pokúsim začleniť do tejto party skvelých ľudí.

Aké máte podmienky na tréning? Ako často trénujete?
Podmienky máme viac než dobré. Bazén na Hostíku poskytuje dostatok miesta pre celý tím, dokonca máme prístupné aj všetky plavecké pomôcky ako dosku, plutvy, pullbuoy a packy. Tréningy prebiehajú dvakrát do týždňa po dobu 90 minút v pondelok a stredu. Niekedy si po tréningu aj hopsneme do sauny. Jedinou nevýhodou je hororová cesta na bazén z Kajky.

Ako si spokojný s atmosférou v družstve? Maká sa naplno alebo máte aj flákačov?
Myslím, že sme sa zišli ako parádna zostava. Na tréningu sa maká (skoro) stále, no úsmev na tvárach pretrváva aj napriek dych vyrážajúcim sériám. Z bazéna nikto neodchádza inak ako dobre naladený, veď preto to predsa všetci robíme.

Vítězové plavecké ligy kategorie A i s hrdou trenérkou Skálovou

Popíš, ako prebieha taký plavecký tréning. Je na vás tréner prísny?
Pred skokom do bazéna sa každý poriadne rozcvičí a ďalej sa mordujeme pod taktovkou pani trénerky Květy Skálovej. Nič nám nedá zadarmo, ale my už vieme, ako na ňu! Priateľský prístup a dobrá energia z nej srší na kilometre. Pravidelne organizuje aj plavecké sústredenia, kde prebieha veľmi dôležitý teambuilding. Jeho hlavná časť je samozrejme diskusia o dôležitosti pitného režimu pri športovom výkone.

Tento rok sa vám mimoriadne darí. Aké tajomstvo sa skrýva za úspechom?
Máme vyrovnaný tím, každý ťaháme za jeden povraz a základ úspechu je hlavne v tom, že robíme to, čo nás baví. Skvadru tvoria študenti 2. LF aj 3. LF, no nepoznáme žiadne hejty. Užívame si každý pretek, aj keď niekedy to bolí ako sviňa.

Máte ako tím nejaké ciele do budúcnosti? Súťaže, ktoré chcete vyhrať?
Určite chceme pokračovať vo víťaznom ťažení. Dúfam, že naberieme aj posily z prváckych vôd a vytvoríme neporaziteľný dreamteam. Každoročne sa usporiadava školská liga, na ktorú máme zálusk. Budeme obhajovať aj štafetové preteky na memoriáli Miroslava Bubníka, tak nám držte palce. Ak skrývaš veľký plavecký talent, tak neváhaj a príď posilniť náš tím, na lige dostaneš mandarínku a merci!

Vytvořeno: 7. 12. 2015 / Upraveno: 13. 6. 2022 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková