Na studijním pobytu v Padově byly nejlepší hory, na tamní univerzitě odpromovala první žena v historii

Štítky
Dolomiti Bellunesi

Monika Fischerová, studenta 5. ročníku magisterského studia Všeobecného lékařství, strávila šest měsíců na Erasmu v Padově. Píše esej a posílá fotografie.

Nejlepší na studijním pobytu v Padově byly podle mě hory: Město Bassano del Grappa, brána do Alp a ideální výchozí bod pro pěší výlety nebo vyjížďky na kole jen hodinku cesty vlakem z Padovy, dále Monte Grappa, proslavená cyklistickým závodem Giro d’Italia, hned nad Bassanem či Belluno za prvním hřebenem hor.

Mimo to vám samozřejmě Padova může nabídnout i mnoho jiného. Město je provoňené historií a do Vatikánu netřeba až do Říma, stačí do baziliky sv. Antonína v centru města.

Padova, Porta Portello

Lékařská fakulta je součástí staré a slavné univerzity, kde odpromovala první žena v historii a ještě k tomu s titulem doktora filosofie! Univerzitní botanická zahrada je nejstarší na světě.

Poloha Padovy je skoro ideální. Kromě hor je snadné navštívit spoustu zajímavých měst od Verony přes Ravennu či Florencii až po Řím.

Málem bych zapomněla na Benátky, které jsou z Padovy skutečně, co by kamenem dohodil.

Padova, Sala dei Giganti

Zkrátka a dobře, jestli vás lákají koncerty vážné hudby v Sala dei Giganti, krásná příroda, lahodná kuchyně a bohatý studentský život, tak je Erasmus v Padově rozhodně dobrá volba.

Vytvořeno: 9. 8. 2024 / Upraveno: 30. 8. 2024 / Bc. Luděk Liška