Zemřel profesor Václav Pelouch

Štítky

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
nerad oznamuji špatné zprávy.

Dnes ráno zemřel pan profesor RNDr. Václav Pelouch, CSc.

Profesor Pelouch byl nadšený pedagog a pro fakultu udělal mnoho práce i ve funkci studijního proděkana. Vašek Pelouch doslova žil fakultou – do posledních týdnů byl s námi, což nás a jistě i jeho velmi těšilo. Mnohokrát jsem s ním v poslední době mluvil a vždy se mu rozsvítily oči, když byl hovor o studiu a o studentech. Byl uznávaným biochemikem pojiva. Ač vzděláním přírodovědec, stal se představitelem lékařské chemie a biochemie.

Profesor Pelouch statečně bojoval s těžkou nemocí – za pomoci lékařů z našich pracovišť. Byl do posledních dnů ve vynikající psychické kondici, k čemuž mu pomáhali mnozí kolegové, přátelé a studenti.

Kdo jste profesora Peloucha znali blíž, jistě se nebudete divit, že si v souvislosti s ním pravidelně vybavím hlavně jeho smysl pro humor. Ať je i vaše vzpomínka na našeho pana profesora Peloucha milá.

O. Hrušák

Vytvořeno: 15. 1. 2010 / Upraveno: 13. 6. 2022 / prof. MUDr. Ondřej Hrušák, Ph.D.