Zemřela profesorka Helena Lomíčková

Štítky

Se zármutkem sdělujeme odborné veřejnosti, že dne 2. 7. 2016 zemřela po dlouhé nemoci ve věku 97 let prof. MUDr. Helena Lomíčková, DrSc., nestorka dětské oftalmologie.

Profesorka Helena Lomíčková byla zakladatelkou Dětské oční kliniky FN Motol a Fakulty dětského lékařství UK, která vznikla v roce 1979. V tehdejším Československu byla Dětská oční klinika FN Motol první svého druhu na celorepublikové úrovni. Profesorka Lomíčková se stala zároveň i první přednostkou této kliniky.

Během své pracovní kariéry se významně podílela na pedagogické a vědecké činnosti kliniky. Především se paní profesorka zabývala problematikou klasifikace retinopatie nedonošených dětí a konzervativní a chirurgickou léčbou této choroby.

V našich srdcích zůstane paní profesorka Helena Lomíčková zachována jako učitelka, která svým žákům pomáhala rozvíjet jejich odborné i lidské kvality.

Čest její památce.

Za vedení Oční kliniky dětí a dospělých 2. LF UK a FN Motol
prof. MUDr. Dagmar Dotřelová, CSc., FEBO
prim. MUDr. Milan Odehnal, MBA
doc. MUDr. Aleš Filouš, CSc.

Úmrtní oznámení

Vytvořeno: 13. 7. 2016 / Upraveno: 13. 6. 2022 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková