ZÁPISky ze senátu 2. LF UK – 17. 10. 2012

Hned třetí týden akademického roku 2012/2013 patřil dvěma významným fakultním událostem. Ve středu zasedal akademický senát fakulty, ve čtvrtek vědecká rada. Zasedání říjnového senátu zahájil jeho místopředseda Štěpán Čapek.

První část zasedání patřila tradičně zprávám z děkanátu. Pan děkan radostně hlásil instalaci nových radiátorů v prostorách děkanátu a Studijního oddělení. Pochválil, že vztahy s nemocnicí s novým topením nyní hřejí u srdce a v budoucnu by na ostrých styčných plochách v komunikaci mezi vedením nemocnice a vedením fakulty mohly postupně tát ledy.

Zajímavostí zasedání byly statistiky z přijímacího řízení, které probíhalo uprostřed června minulého akademického roku. Úspěšnost přijetí do studijního oboru všeobecné lékařství se drží kolem 15 %. Z přijatých uchazečů se 85 % zapsalo do tohoto programu.

Ze 149 zahraničních uchazečů bylo k řádnému studiu přijato 67 % a do prvního ročníku se zapsalo 79 studentů.

Nejdůležitějším bodem celého zasedání bylo schválení Podmínek přijímacího řízení pro akademický rok 2013/2014. I když byl tento bod s jeho naléhavostí poslán všem senátorům k seznámení dopředu, na říjnovém zasedání se bohužel sešlo málo členů senátu, a bylo komplikované ve středu odpoledne sehnat další, aby byly podmínky schváleny a poslány na rektorát ve fakultou slíbeném čase. Obecně docházka na zasedání v posledních měsících je vždy na hraně usnášeníschopnosti, což je jen stupeň nad bodem mrazu. Senát bude fungovat špatně, jestli vůbec, pokud si jeho členové ani jednou v měsíci nenajdou na zasedání čas. Řečeno slovy doc. Zámečníka: „Demokracie není legrace“.

A„jaká témata se chystají na listopadové zasedání? 15.–16. 11. 2012 se v Olomouci koná setkání lékařských fakult. V Brně se od 30. 10. do 2. 11. 2012 bude konat Gaudeamus, Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání.

Dva roky utekly jako nic a volební mandát nás senátorů se pomalu chýlí ke svému konci. Na krejčovském metru chybí už jen tři dílky k dostřihnutí konce, a proto v pondělí 22. 10. 2012 akademický senát vyhlásil volby do akademického senátu 2. lékařské fakulty na volební období únor 2013 – leden 2015. Letos budeme světoví, a proto návrhové kolo voleb bude v týdnu od 1. do 8. 11. V tento čas bude na nohou nejen motolská lékařská fakulta, ale i celé Spojené státy, které ve stejný týden budou volit svého prezidenta. Více informací o volbách do AS 2. LF bude k nalezení na stránkách fakulty nebo spolku Motolák.

Další zasedání akademického senátu se bude konat ve STŘEDU 21. 11. 2012 od 14.30 v knihovně Neurologické kliniky , 2. patro, uzel D. Připomínáme, že jednání akademického senátu jsou veřejná a členové akademické obce jsou samozřejmě zváni.

-DankaHumlová-

Vytvořeno: 26. 10. 2012 / Upraveno: 19. 12. 2018 / MUDr. Jana Djakow