ZÁPISky ze senátu (březen a duben 2012)

Březnový i dubnový senát se v mnohém podobaly, bohužel i v nízké účasti senátorů na zasedání, které kvůli tomu nebylo schopné usnášení.

Vedení fakulty referovalo o hospodaření za rok 2011, které bylo vyrovnané s přebytkem 58 tis. Hlavní příjmy plynou z dotací za počet studentů, poplatků za výuku studentů studujících v anglickém jazyce, kvalitu výuky, vysoký podíl vědy a za grantové projekty. Náklady na druhé straně zahrnují hlavně mzdy (odvody za sociální a zdravotní pojištění), materiální výbavu, náklady na prostory a stipendia.
K doplňkovým činnostem ovlivňujícím výsledek rozpočtu patří příjmy z pronájmu a pořádání konferencí a kongresů. Finanční bilance doplňkové činnosti musí být ve výsledku vždy v kladných hodnotách.
Ze zpráv z rektorátu víme, že v letošním roce dostane fakulta, kvůli všeobecnému snižování příspěvků, o 7,7 mil. Kč méně než v roce 2011. Finance pro vědu a výzkum by nicméně měly být zaopatřeny Programem pro rozvoj vědních oborů na UK (PRVOUK), a fakulta navíc získala finanční dotace z programu UNCE (Univerzitní výzkumná centra), kde uspěl projekt dětské hematologie a onkologie.

Evergreenem posledních zasedání zůstává jednání o změnách ve Volebním a jednacím řádu AS 2. LF. Zatím probíhala pouze diskuse a hlasování o změnách je na programu květnového zasedání.

Dalším z témat bylo doplnění Pravidel pro organizaci studia. Plánovanou změnou je podrobnější rozpracování a návod, jak postupovat v případě žádosti o individuální studijní plán. Hlasování bylo též odloženo na květnový senát.

Další zasedání akademického senátu se bude konat ve STŘEDU 9. 5. 2012 od 14.30 v knihovně Neurologické kliniky, 2. patro, uzel D. Připomínáme, že jednání akademického senátu jsou veřejná a členové akademické obce jsou samozřejmě zváni.

-DankaHumlová-

Vytvořeno: 9. 5. 2012 / Upraveno: 19. 12. 2018 / MUDr. Jana Djakow