Memoriál dr. M. Bubníka – plavecké štafety

Katedra tělesné výchovy Přírodovědecké fakulty UK v Praze pořádala dne 18. listopadu 2013 29. ročník Memoriálu dr. Miroslava Bubníka v plaveckých štafetách, který se i v letošním roce konal pod záštitou děkana Přírodovědecké fakulty prof. RNDr. Bohuslava Gaše, CSc.

Letošní závod se uskutečnil za mimořádně velkého zájmu studentů i diváků, v atmosféře plné napětí i kvalitních sportovních výkonů. Startovalo 24 štafet z 11 pražských vysokých škol (ČVUT FSV, ČVUT FEL, VŠE, UK FTVS, PF, 1. LF, 2. a 3. LF, MFF, PedF, FSV a PřF).

Memoriál dr. Miroslava Bubníka se konal ve sportovním centru UK v Hostivaři, celkem se zúčastnilo 192 plavců a 25 rozhodčích, což byl zatím nejvyšší počet startujících závodníků v historii soutěže.

Tradičně se zúčastnili v hojném počtu i naši studenti 2. a 3. LF pod vedením dr. Květy Skálové. Celkem jsme sestavili 3 štafety ve složení:

Štafeta A – studenti 3. LF: Claudie Bauer, Anna Hušková, Richard Illnar, Jakub Stehlík, Karel Svatoň, Patrik Štěpánek, Roman Vašek a Tomáš Zumer.
Štafeta B  studenti 2. LF: Michaela Trubačová, Miroslav Keselica, Tomáš Härting, Štěpán Tóth, Peter Hudák, Jakub Waloszek a studenti 3. LF: Jitka Pilátová a Matej Obšívač.
Štafeta C – studenti 2. LF: Markéta Polachová, David Keprta, Roman Košťál, Adam Mrkvička a studenti 3. LF: Alžběta Plačková, Kateřina Maikranzová, Markéta Mísařová, Dominik Szmolka.

Pořadí: štafeta „A“ získala 3. místo za FTVS 1 a VŠE 1, štafeta „B“ získala 11. místoštafeta „C“ získala 16. místo z celkového počtu 24 štafet.

Výsledková listina

Všichni studenti podali výborné výkony, dle svých možností, a já bych všem chtěla tímto poděkovat za vzornou reprezentaci, neboť skloubit náročné studium medicíny a sportovního tréninku je velmi náročné a našim plavcům se to daří.

Pro ilustraci: plavou se dvě disciplíny – 50 m prsa a 50 m kraul. Štafetu tvoří 6 mužů a minimálně dvě ženy. Jednotliví členové startují v libovolném pořadí a musí obě štafety absolvovat ve stejném složení. Fakulty mohou postavit i více štafet, ale závodník může startovat pouze jedenkrát v první i druhé disciplíně. Konečné pořadí fakult se získá součtem časů obou štafet.

Tato sportovní akce je každoročně věnována vzpomínce na kolegu, vynikajícího plavce a všestranného sportovce, dr. Miroslava Bubníka, který svým mimořádným přístupem ovlivnil celé generace studentů.

V Praze 20. 11. 2013 dr. Květa Skálová
ÚTV 2. a 3. LF