Vyhlášení soutěže o nejlepší esej a fotografii ze stáže

Ceny za nejlepší práce byly předány na zasedání akademického senátu ve středu 14. prosince. Podívejte se na výsledky, vítězné práce a fotografie z předávání.

V soutěži, do které bylo možné se přihlásit v průběhu října, se sešlo celkem 22 esejí a osm fotografií. Čtyřčlenná porota složená ze zástupců redakční rady fakulty (Ing. Tereza Kůstková, dr. Petr Andreas) a IFMSA (Tereza Jílková a Zuzana Burešová) ohodnotila každé přihlášené dílo žádným až třemi body. Hlavní cenu získali autoři eseje a fotografie s nejvyšším počtem bodů; autoři eseje a fotografie ze stáže IFMSA, které dosáhly nejvyššího počtu bodů mezi zbylými díly, získali cenu IFMSA. Porota se rozhodla udělit ještě čestnou cenu eseji ze stáže Erasmus, která získala více bodů než druhá esej ze stáže IFMSA. Dvě hlavní ceny činí každá 1 500 Kč, ceny IFMSA a čestná cena jsou knižní.

Diplomy a ceny na zasedání senátu předali děkan prof. Komárek za fakultu a Tereza Jílková za IFMSA.

Výhercům gratulujeme!

Výherci a ocenění:

Hlavní cena za nejlepší esej: Pavel Tatíček za sérii článků ze stáže IFMSA v Muscatu v Ománu (7 bodů)

Cena IFMSA za druhou nejlepší esej: Martina Lejsková: za esej Jak se mi můj dětský sen splnil o jedenáct let později ze stáže IFMSA v Coimbře v Portugalsku (4 body)

Hlavní cena za nejlepší fotografii: Guilherme Ramos Meyers za fotografii A picture of me at a carneval mask shop in Venice, Italy ze stáže v Itálii (11 bodů)

Cena IFMSA za druhou nejlepší fotografii: Tereza Sladkovská za fotografii Maršál Malinovskij! z Ufy v Ruské federaci (8 bodů)

Cena návštěvníků Facebooku pro nejlepší fotografii: Emília Petriková za fotografii Hodená do vody

Čestná cena IFMSA za esej: Ondřej Ježek za esej Jste jeden z nás ze stáže Erasmus ve Freiburgu v Německu (6 bodů)

Guilherme Ramos Meyers: A picture of me at a carneval mask shop in Venice, Italy
Tereza Sladkovská: Maršál Malinovskij!

Emília Petriková: Hodená do vody

Eseje, které dosud nebyly na fakultním webu zveřejněny, budeme publikovat v následujících týdnech.

Děkujeme všem účastníkům za zaslané texty a fotografie a těšíme se na příští ročník!

Vytvořeno: 19. 12. 2016 / Upraveno: 31. 1. 2019 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.