Informace ke stážím IFMSA CZ na UK 2. LF

Díky naší organizaci IFMSA CZ máte možnost absolvovat stáže na zahraničních lékařských fakultách. Stáže jsou určeny pro studenty všeobecného lékařství, a to ve dvou základních kategoriích.

1. Výzkumné stáže:
    Jsou zaštítěny výborem IFMSA pro výzkumné stáže (Standing Comitee for Research Exchange – SCORE). Jsou organizovány buď jako projekty s prací v laboratoři nebo bez práce v laboratoři (with/without labwork), a to již pro studenty od druhého ročníku. Na naší fakultě tyto stáže pomáhá uskutečňovat Local Officer on Research Exchange – LORE Jiřina Kafková.
  2. Klinické stáže:
    Jsou zaštítěny výborem IFMSA pro profesní stáže (Standing Comitee for Proffesional Exchange – SCOPE). Jsou určeny pro studenty 3.–6. ročníku. Na naší fakultě tyto stáže pomáhá uskutečňovat Local Officer on proffesional Exchange – LEO Tomáš Hauer.

A nyní k samotnému procesu výběru studentů: Všechny zde prezentované stáže jsou bilaterální (kus za kus). Tyto jsou pro vás, studenty, finančně výhodnější, ale logicky je o ně veliký zájem. Z toho důvodu jsou zde rozřazovací jazykové testy a kritéria. Procentuelní ohodnocení jednotlivých položek jsme nastavili takto:

1. Jazykový test: 55 %
  2. Činnost v IFMSA: 25 %
  3. Mimoškolní odborná činnost: 15 %
  4. Zvýhodnění za první stáž: 5 %

Jazykový test:

Jazykový test bude v letošním roce pouze v angličtině.

Činnost v IFMSA:

V tomto roce jsme pořádali tyto akce, kterých jste se mohli zúčastnit a pomoci s organizací:

Pochod proti diabetu, Welcome party, Welcome week, World AIDS day, První pomoc, Medvídková nemocnice, Přednášky IFMSA CZ.

Mimoškolní odborná činnost:

Výuka studentů a podíl na výzkumné činnost ústavů a klinik UK 2. LF (nutnost předložení potvrzení přednosty ústavu, či kliniky o vaší činnosti).

Poslední aktualizace: 15. 11. 2017 / Administrátor
Byla tato stránka užitečná?