Jednání fakulty s Fakultní nemocnicí v Motole

Pracovní oběd se ředitelem FN Motol dr. Ludvíkem, 1. 12. 06.

Pracujeme na novém znění Dohody o spolupráci
Výpověď Dohody o spolupráci nemá být chápána jako krok namířený proti UK 2. LF. Každá instituce ustanoví pracovní tým, který navrhne jednotlivé body nové Dohody. Předpokládáme uzavření nové Dohody nejpozději v červnu 2007, ale spíše dříve. Součástí těchto dohod budou i konkrétní ekonomické otázky. Hodláme projednat i zásady poskytování zdravotnických a školských úvazků.

FN Motol umožní další stravování studentů v Závodní restauraci
Stravování bude pokračovat za stejných podmínek jako dosud, s výjimkou doby špičky, kdy studentům na rozdíl od zaměstnanců nebude finančně zvýhodněna bezhotovostní platba. Systém technicky zajistí FN Motol, přičemž smluvně bude umožněno od cen obědů odečíst dotaci od Kolejí a menz. Dr. Ludvík zadal Výpočetnímu oddělení softwarově zabezpečit časově diferencované ceny. Ředitel se bude snažit vyhovět přání děkana, aby byl nový systém zprovozněn k začátku semestru, ale připustil, že nový systém by se mohl rozběhnout až v březnu.

Fakulta je ochotna přehodnotit svůj postoj k bakalářským směrům
(tento bod se netýká Bc studia fyzioterapie, které nebylo nijak omezeno)
Dr. Ludvík sdělil, že utlumené bakalářské směry považuje za velmi důležité pro FN Motol. Fakulta bude jednat s pracovní skupinou FN Motol. Předmětem jednání bude specifikace pro nemocnici klíčových Bc směrů, případně bližší charakteristika curricula. Fakulta zváží i žádost o akreditaci distanční formy. Obnovení přijímacího řízení do Bc směrů se může týkat až akademického roku 2008/09. FN Motol je připravena Bc směry finančně podpořit.

Diskutovali jsme i další témata, týkající se vzájemné spolupráce fakulty a fakultní nemocnice.

O. Hrušák
děkan

Poslední aktualizace: 17. 12. 2018 / prof. MUDr. Ondřej Hrušák, Ph.D.
Byla tato stránka užitečná?