Ohledy za vánočním koncertem 2. LF

Vánoční koncert fakulty, který se konal 14. 12. v Karolinu, přinesl posluchačům jedinečný zážitek – byl neotřelý výběrem repertoáru ve výborném provedení věkem mladých umělců komorního orchestru Quattro a sólistů. Ostatně, přečtěte si dojmy a díky návštěvníků koncertu:

„Koncerty 2. LF jsou vždy osvěžením a krásnou příležitostí setkat se s přáteli. Čas vždy nedovolí přijít, ale když jsem viděl na programu jméno Ottorino Respighi, odložil jsem ostatní povinnosti. Dobře jsem udělal. Komorní orchestr Quattro se svými hosty Annou Trahovou a Irvinem Venyšem mi udělal radost nejen krásným provedením hravých skladeb Respighiho, ale rozevřel mi obzory nahlédnutím do tvorby Otomara Máchy a Sylvie Bodorové. Navíc vše v povznášejícím prostředí Karolina. Zkrátka, karolinský večer se vydařil.“
doc. MUDr. Zdeněk Kabelka, Ph.D., Klinika dětské ORL

„Koncert komorního orchestru Quattro byl podle mého mínění skvělý. Mladí členové orchestru hráli s velkým nadšením, zpěvačka má krásný hlas a klarinet byl báječný. Velkým zážitkem byl i dirigent, jehož zaujetí bylo obdivuhodné. Ačkoli jsme s mým mužem velcí ctitelé vážné hudby, nikdy jsme – s výjimkou Respighiho – o autorech, jejichž díla koncert uváděl, nevěděli a jejich díla neslyšeli. Jsme proto organizátorům velice vděčni, že nám rozšiřují obzory. Velkým přínosem fakultních koncertů je i skutečnost, že se jich účastní mnoho mladých lidí.“
doc. MUDr. Věra Vávrová, DrSc., Pediatrická klinika

„Předvánoční fakultní koncert přesně splnil mé očekávání – dokonale sehraný orchestr a výborní sólisté osvěžili pěkným výběrem skladeb moji v poslední době trochu uvláčenou mysl. Děkuji.“

doc. MVDr. Luděk Vajner, CSc., Ústav histologie a embryologie

„Upřímné poděkování a blahopřání všem, kdo vybírali interprety a program předvánočního koncertu v Karolinu. Nadšení mladí hudebníci, skvělá současná hudba, kterou je radost poslouchat. Pro pravidelného návštěvníka koncertů v zavedených pražských koncertních síních, kde se neděje mnoho nového, je to úžasné osvěžení! Koncerty pořádané mladým vedením fakulty v mladém duchu mají gradaci – těšme se proto na jaro. Kdo tentokrát chyběl, přišel o velký zážitek a určitě nemůže chybět příště!“

prof. MUDr. Jan Lebl, CSc., Pediatrická klinika

Autorem kouzla v podobě fotografií je doc. MUDr. Zdeněk Kabelka, Ph.D.

Ke zveřejnění na webových stránkách předala Anna Žlabová, 21. 12. 2010.

Další fotografie z koncertu [22. 12. 2010]

Vytvořeno: 21. 12. 2010 / Upraveno: 20. 12. 2018 / Administrátor 2. LF UK