MUDr. Pelíšek

Štítky

MUDr. Michal Pelíšek, člen kolegia děkana

Sám o sobě říká:

„Co mi vždycky šlo, byly určité organizační schopnosti. Snažím se vycházet s lidmi, hodně s nimi komunikovat, to je nejdůležitější. A sdělovat jim i ty ne úplně příjemné věci, ale to mi moc nejde.“

Trocha historie:

1998–2004 studoval na 2. LF, byl také členem akademického senátu
2004 nastoupil do nemocnice ve Strakonicích

Současnost:

Pracuje jako sekundární lékař na neurologickém oddělení v nemocnici ve Strakonicích.
„Kromě toho jsem vyslyšel nabídku pana děkana, abych se stal členem kolegia. Mám na fakultě částečný úvazek a dojíždím jeden den v týdnu na zasedání kolegia nebo akademického senátu.“

V kolegiu děkana:

Není proděkanem, ale funguje jako konzultant pro studentské otázky. „To znamená takové otázky, které nepatří přímo do kompetence studijního proděkana.“ Jde o dlouhodobé projekty (např. studentské evaluační ankety, web pro absolventy) i konkrétní úkoly (změny curricula apod.) dr. Pelíšek se také – po letitých zkušenostech z akademického senátu – vyjadřuje k legislativním úpravám.

„V příštím akademickém roce se zaměřím především na zjednodušení nezbytné komunikace mezi studenty a fakultou“ (např. rozšíření zapisování ke zkouškám přes web, dopracování anket). „Dále bychom chtěli pokračovat v úpravách prostor fakulty určených pro volný čas studentů. Rozjede se také speciální web určený pro absolventy fakulty, pomocí kterého s nimi bude škola moci udržovat těsnější kontakt.“

Bulvární okénko – Michal Pelíšek bez funkcí a titulů

Co vás v poslední době rozčílilo, z čeho jste měl špatný dojem?

Mě málokdy něco naštve, musím říct, ale občas mě naštve nekolegiálnost.
Špatný dojem mám z určité nejistoty, která už dlouho panuje ve zdravotnictví, jistě to musí vnímat i naši studenti. Zajímavé zatím je, že podfinancování a neefektivnost vedení zdravotnického systému nemá přímý vliv na pacienty, kteří tak dostávají nejlepší péči srovnatelnou se světem za (ze strany pacientů) podstatně menší přímé náklady.

Máte nějakou oblíbenou pohádku nebo večerníček?

Mně se vždycky líbily pohádky se Spejblem a Hurvínkem. (A který víc?) No zajímavější je z mého pohledu Spejbl.

Zkuste si představit, že byste mohl získat kteroukoliv vlastnost. Která by to byla?

Asi trpělivost. Nejsem moc trpělivý

Co nám všem chce ještě říct (aneb Poselství na závěr)

„Fakulta je z mého pohledu jeden organismus, kde každý člen, to znamená, jak učitel tak student má svou roli. A pokud se snažíme o to, aby fakulta byla i z mezinárodního hlediska dobrá, tak se o to musí zasloužit každý z nás. Nejenom těch pět nebo šest lidí, kteří jsou ve vedení fakulty. Všichni musíme táhnout za jeden provaz, a ne si házet klacky pod nohy.“

Vytvořeno: 1. 12. 2006 / Upraveno: 13. 6. 2022 / Administrátor 2. LF UK