Vědecká konference je za dveřmi!

Přípravy na letošní Vědeckou konferenci naší fakulty skončily. Přijali jsme letos rekordní počet abstrakt: 125. Před vědeckým výborem vedeným doc. Zunou stál obtížný úkol – vybrat jen 24 nejzajímavější abstrakta pro přednášky. Stalo se a přednášky jsou letos rozděleny do – alespoň zhruba – monotematických celků. Z celkového počtu příspěvků je jasné, že se letos setkáme s mimořádně kvalitními příspěvky i v posterových sekcích. Předsednictví jednotlivých sekcí – přednáškových i posterových – se opět ujali mladí či o maličko starší absolventi doktorského studia na naší fakultě. Využijte příležitosti obejít si vybrané postery spolu s předsedajícími a vyslechnout si diskuse mezi nimi a presentujícími autory.

Jako vyzvaní hosté přijali pozvání dr. Viktor Černý z Archeologického ústavu AV ČRprof. Stanislav Komárek z Přírodovědecké fakulty UK. První z nich bude mluvit o archeogenetice, dozvíme se, jak metody molekulární genetiky pomáhají odkrývat archeologická tajemství – např. průběh migrace národů. Přírodovědec a filosof Komárek se bude zamýšlet nad proměnami toho, v co či čemu věříme v moderním světě.

Vystoupí – jak je to už obvyklé – mladé vědecké hvězdy naší fakulty: gynekolog dr. Halaška, transplantologové doc. Sedláčekdoc. T. Seeman, molekulární mikrobiolog a pediatr dr. Dřevínek. Já se svou přednáškou pokusím ukázat, že o vědě nejen mluvím, ale také ji dělám. Všechny detaily programu najdete zde.

Pokud očekáváte od naší Vědecké konference více než jen odborné přednášky, nebudete zklamáni ani letos. Při autorském čtení se představí tři spolužáci z Matematicko-fyzikální fakulty UK, které to ale více než k matematice či fyzice táhne k literatuře. V sekci nazvané „Dva básníci a jeden spisovatel z Matfyzu“ se představí Vít Janota, Igor MalijevskýKarel Kuna. Všichni již vydali své knihy, některé z nich dosáhly významných formálních ocenění – a hlavně, jejich živá autorská čtení jsou vždy osobitým zážitkem!

Ale ani autorským čtením program nekončí – je tu samozřejmě tradiční Motolská míle pořádaná Ústavem tělesné výchovy a Motolákem. Její proměnlivá délka je už známá, takže se letos nechte (opět) překvapit. A hlavně se včas zaregistrujte.

Jsou prý mezi námi i tací, kteří se těší na Vědeckou konferenci jen kvůli závěrečnému Veselému večírku... nepřijdou o něj ani letos. Klub Dr. Voják bude připraven je v závěrečný den konference přivítat. Ti, kteří spojí účast na konferenci a večírku, budou moci k osvěžení využít loni se osvědčivších žetonů, vydávaných pozorným posluchačům na konci každé sekce. A opět pro vás chystáme Test pozorného návštěvníka VK – první cenou, která se bude losovat ze správně vyplněných testů, je iPOD nano (letos 16GB a fialový přeliv). Budete si moci za akční konferenční cenu zakoupit tričkapláště s logem naší fakulty – a hrdě je potom nosit s pocitem, že propagujete nejlepší lékařskou fakultu v zemi!

Konference startuje ve středu 7. 4. v 10.30, výuka je po oba dny od 10.00 zrušena, takže v účasti vám – studentům i pedagogům – nebude nic bránit. Těšíme se na vás!

-jt-

Vytvořeno: 30. 3. 2010 / Upraveno: 23. 11. 2018 / MUDr. Jana Djakow