Vědecká konference UK 2. LF 2008

Vážené kolegyně, vážení kolegové, studentky a studenti!
Nastává opět čas Vědecké konference naší fakulty. Pokračujeme v dobré tradici předchozích ročníků a nabízíme vám několik desítek zajímavých přednášek a posterů studentů a doktorandů naší fakulty. Aktivní účastníci se rozdělí o několik štědře dotovaných cen (za podpory Rozvojového projektu UK) a vy budete mít příležitost posoudit, jak dobře Vědecký výbor VK (pod vedením dr. Jana Zuny) o přidělení cen rozhodl.
Program osvěží přednášky vyzvaných řečníků – většinou čerstvých docentů a profesorů naší fakulty. Jejich spektrum sahá od elektronové mikroskopie po onkologickou gynekologii (kompletní program zde).
Nabídneme vám i oblíbené přednášky o budoucím uplatnění absolventů – tentokrát na téma „jít raději do České Lípy nebo do Irska?“.
Hostem naší konference bude letos významný dětský hematolog Shai Izraeli z Israele (více o něm zde); bude hovořit o souvislostech syndromů s vrozenými početními poruchami chromosomů a vznikem leukemií.
Všechny podstatné informace jsou shrnuty na plakátu.
Součástí konference bude i 2. ročník (tradiční ) Motolské míle (info a přihlášky zde) a závěrečný veselý večírek v klubu U vojáka (24. 4. v 19.00). Na něm budou vyhlášeny výsledky a pak už vystoupí kapely PMĎ a Funktomass.
Co je letos nového (a určitě neočekávaného)?
Představíme Ivanu Tinkovou, referentku doktorského studia, ve zcela jiném světle – jako výtvarnici, což je její původní (lépe řečeno paralelní) profese. Součástí posterové sekce tak bude ukázka fotografií jejích skleněných objektů, umístěných v galeriích celého světa.

Vytvořeno: 15. 4. 2008 / Upraveno: 29. 11. 2018 / prof. MUDr. Jan Trka, Ph.D.