Zážitkově vzdělávací kurz pro zdravotníky

Zažitkově vzdělávací kurz pro zdravotníky pořádaný v červenci tohoto roku Prázdninovou školou Lipnice, centrem mezinárodní vzdělávací organizace Outward Bound (http://www.psl.cz).

Podobné kurzy využívající u nás již více než 20 let metodu výchovy prožitkem byly v minulosti úspěšně pořádány pro různé cílové skupiny od středoškolských a vysokoškolských studentů, přes handicapovanou mládež, učitele, těhotné ženy s partnery až po manažery mezinárodních korporací, doposud však nebyl vytvořen projekt pro zdravotníky, který by pomohl vnést do lidsky komplikovaného prostředí nemocnic principy tvořivé komunikace a týmové spolupráce, jež mnoha lidem pracujícím v našem oboru schází. Letos proto je takový kurz připravován týmem instruktorů, kteří sami ve zdravotnictví působí. Jedná se o experiment, který, doufáme, vytvoří základ pro další projekty nabízené jak studentům lékařských fakult, tak týmům nemocničních oddělení či zdravotníkům s dlouholetými zkušenostmi, kteří prožívají při svém působení pocit vyhoření.

Bližší informace o plánovaném kurzu najdete v příloze.

Vytvořeno: 2. 4. 2005 / Upraveno: 6. 11. 2018 / Administrátor 2. LF UK