Jiné úspěchy: barvitý pohled na činnost klinik a ústavů

Štítky

Vážení členové akademické obce,
rádi bychom vás seznámili s aktuálními výsledky hodnocení jiných úspěchů pracovišť fakulty dosažených v letech 2004–2006.

Na základě těchto výsledků budou rozděleny celkem 2 milióny Kč. V níže přiložených tabulkách jsou uvedeny finanční částky, které za tuto aktivitu získají jednotlivá pracoviště do svého rozpočtu pro akademický rok 2007/2008. Připojujeme rovněž dvacet nejlépe vyhodnocených úspěchů.

Připomínáme, že každé pracoviště vybralo nejvíce 5 výjimečných aktivit nebo úspěchů vážících se k posledním 3 letům a dalo je k dispozici na webové stránky fakulty. Každý člen kolegia děkana tyto úspěchy zhodnotil a těm, které považoval za nejvýznamnější, dal svůj hlas. Podobně jako členové kolegia mohli úspěchy hodnotit i všichni docenti a profesoři fakulty. Všechny hlasy byly rovně a anonymně sečteny a každé pracoviště dostane částku přímo úměrnou součtu hlasů.

Výsledky mohou jistě vyvolat řadu otázek – např. zda je provedené hodnocení správné, spravedlivé nebo vyvážené, ale jsou to výsledky, které byly získány předem danou metodikou a které byly předem obtížně předpověditelné. Nutno říci, že většina docentů a profesorů využila možnosti nechat rozhodování na členech kolegia a vlastní názor neprojevila. Nezodpovězenou otázkou zůstává, proč ... zaneprázdnění jinými úkoly, neochota připsat body ostatním nebo prostý nezájem? Ať tak či onak, získané výsledky mají svoji výpovědní hodnotu a mohou být pro jednotlivá pracoviště vodítkem při prezentaci úspěchů na jiných fórech.

Blahopřejeme úspěšným pracovištím a zejména těm, kteří svými aktivitami finanční prostředky do jejich rozpočtu zajistili. A děkujeme i všem ostatním, kteří sice v hodnocení neuspěli, ale vykonali a vystavili pozoruhodné aktivity svého pracoviště, které si nyní každý může prohlédnout a třeba alespoň morálně ocenit. Věříme, že v každém případě přispěla tato prezentace ke zvýšení informovanosti akademické obce o tom, co všechno se na ústavech a klinikách děje.

P. Marusič, proděkan
O. Hrušák, děkan

Tabulka č. 1 – Pracoviště a přidělené finanční prostředky (v Kč)
Tabulka č. 2 – Dvacet nejlepších úspěchů