Kurz se zaměřil na diagnostickou metodu MRD, která je klíčová pro monitorování terapie u hematologických onemocnění, jako jsou B- a T-lymfoblastická leukemie, mnohočetný myelom a chronická lymfatická leukemie. Účastníci měli možnost seznámit se s EuroFlow MRD panely a jejich analýzou, jak manuální, tak databázově řízenou. Kurz zahrnoval interaktivní přednášky od EuroFlow expertů a praktické analýzy dat pro každou nemoc.
Organizátoři byli potěšeni rychlým naplněním kapacity kurzu a mezinárodní účastí, což podle nich svědčí o atraktivitě Univerzity Karlovy. „Je to skvělý obraz internacionalizace a atraktivity Univerzity Karlovy. V příštím roce bychom kurz rádi zopakovali,“ uvedl jeden z hlavních organizátorů, prof. Tomáš Kalina.
Kurz nabídl také příležitost k networkingu s vědci z celého světa a rozvoji flowcytometrických dovedností pod vedením známých expertů. Účastníci měli přístup k EuroFlow EQA meetingu a kurz zahrnoval i obědy, materiály a networkingovou akci.
Zdroj: UK Forum (17. 2. 2025)
Související
Mezinárodní spolupráce posouvá medicínu kupředu, říká prof. Tomáš Kalina
Imunolog, člen výboru konsorcia EuroFlow a proděkan pro vědu 2. LF v rozhovoru pro magazín Univerzity Karlovy Forum (17. 2. 2025).