Vyhodnotili jsme úspěchy pracovišť za roky 2021–2023 a vyhlašujeme nejlepší

Štítky

Rádi bychom vás seznámili s výsledky hodnocení úspěchů pracovišť za kalendářní roky 2021 až 2023. Pro nezasvěcené stručná informace na úvod, oč se vlastně jedná. Hodnocení úspěchů vzniklo historicky jako jeden z parametrů hodnocení výkonu pracovišť, na jehož základě získá ústav nebo klinika část finančních prostředků, které může přednosta využít dle svého uvážení.

Toto hodnocení umožňuje zohlednit aktivity pracovišť, které významně přispívají k dobrému obrazu naší fakulty, ale nejsou zahrnuty v základních parametrech výkonu, kterými jsou objem výuky včetně její kvality a publikační aktivita. Důležitým dopadem hodnocení také je, že přiměje pracoviště, aby se nad uplynulým rokem zamyslela a zveřejnila své největší úspěchy na webu. Často se tak dovídáme o významných aktivitách, které by jinak mohly uniknout pozornosti. Úspěchy jsou různorodé, a proto samozřejmě v rámci jednoho hodnocení vzájemně jen obtížně porovnatelné. Je významnějším úspěchem učebnice, nebo monografie, uspořádání mezinárodního kongresu, osobní ocenění, udělení patentu, zahraniční mise nebo významný úspěch v oblasti zdravotní péče?

Nelehkého úkolu porovnat neporovnatelné se každoročně ujímají docenti a profesoři naší fakulty a členové kolegia děkana, kteří úspěchy prezentované jednotlivými pracovišti za období uplynulých tří let bodují. V letošním roce se do hodnocení zapojilo 47 z nich a ohodnotili 174 úspěchů z celkových 185. Děkujeme!

A jak to letos dopadlo?

Nejlepších pět úspěchů

1

Cena ministra zdravotnictví za zdravotnický výzkum a vývoj pro tým prof. P. Krška

12,8

2

Nová učebnice Klinické onkologie pod vedením prof. Tomáše Büchlera

12,4

3

Prof. Richard Škába Rytířem lékařského stavu

11,4

4

Lékaři Dětského kardiocentra provedli úspěšnou transplantaci srdce u dosud nejmladšího pacienta v ČR s použitím nového transportního systému

11,1

5

Prof. J. Hort členem Expert Advisory Panel Alzheimer Europe

10,9

Nejlepších pět pracovišť

1

Klinika dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol

33,0

Klinika dětské chirurgie 2. LF UK a FN Motol

28,9

Neurologická klinika 2. LF UK a FN Motol

28,9

4

Klinika dětské neurologie 2. LF UK a FN Motol

27,5

5

Urologická klinika 2. LF UK a FN Motol

25,2

Vítězům blahopřejeme a těšíme se na hodnocení v příštím roce, které proběhne opět v termínu od února do května.

prof. MUDr. Petr Marusič, Ph.D.
proděkan pro personální záležitosti

Vytvořeno: 20. 5. 2024 / Upraveno: 20. 5. 2024 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.