Vědecká konference 2009 za dveřmi!

Abstrakta zaslána, zhodnocena vědeckým výborem, program připraven, ceny určeny, hosté a vyzvaní řečníci pozváni, večírek naplánován, motolská míle vyměřena – VK 2009 může začít. Ve skutečnosti však propukne v plné síle až ve středu 22. 4. v 10.30.

Co se nezměnilo a co je zcela nového: tradicí je vědecký program sestavený z příspěvků studentů a doktorandů fakulty, novinkou je naprosto rekordní účast. Vědecký výbor letos vybíral z 91 příspěvku! Sekce povedou mladí vědci naší fakulty – dočkají se příznivci neurologie, interních oborů, hematologie, invasivních oborů a samozřejmě genetiky. Novinkou jsou i čtyři posterové sekce oproti dřívějším dvěma.

Vyzvané řečníky jsme jako obvykle vybírali z řad pedagogů fakulty – především z těch, kteří prošli v uplynulém roce habilitačním řízením.

Hosty konference jsou slavný pražský psychiatr prof. Cyril Höschl, který předvede jistě spektakulární multimediální přednášku na téma umění a věda, a dr. Josef Fulka jr., odborník na klonování a jeden z nejvýznamnějších českých vědců v biomedicíně.

Novým zpestřením VK 2009 bude autorské čtení vynikajícího mladého spisovatele Jaroslava Rudiše, autora knih Nebe pod Berlínem, Potichu, Grandhotel nebo komiksové trilogie o Aloisi Nebelovi.

Jakých dalších novinek se dočkají návštěvníci? Poprvé budou moci v testu ověřit svou pozornost při vnímání přednášek a vyhrát iPod. Ti, co v testu a následném losování neuspějí, budou moci proměnit žetony získané za návštěvu jednotlivých sekcí konference za občerstvení v průběhu tradičního veselého závěrečného večírku v klubu Dr. Voják... za účasti klasiků motolského rocku, skupin Funktomass, Peřinovi motolští ďáblové – Školení sesterBílá nemoc.

Běhuchtiví návštěvníci konference si mezi skončením vědeckého programu a začátkem večírku protáhnou nohy při Motolské míli 2009.

Na vaši hojnou účast se těší členové organisačního i vědeckého výboru!

-jt-

Vytvořeno: 9. 4. 2009 / Upraveno: 7. 1. 2019 / Helena Ulovcová